ÖĞRENCİ ( Türkçe Dil kursu ) VİZE İŞLEMLERİ;

Türkiye’ de Türkçe öğrenimi görmek isteyen yabancı öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı Yüksek Kariyer Türkçe Kursu’ ndan alınan ön kayıt kabul belgesi (davet mektubu/akseptans) ile istenen diğer belgeler ile "Türkçe Dil kursu" giriş vizesi için dış temsilciliklerimizce başvuruda bulunarak vize alınabilmektedir.
Vize türleri ve vizenin amacı; 17 mart 2017 tarih ve 29656 sayı ile yürürlüğe giren yönetmeliğin Madde- 11- Eğitim vizesi: Türkiye’ye eğitim, öğrenim, staj, kurs, öğrenci değişim programı, “Türkçe dil kursuna katılma amacıyla” gelmek isteyen yabancılara verilir. Bir yabancı kişi nin Türkiye’ Türkçe Öğrenmek için Vize alabilmesi için Yüksek Kariyer Türkçe Kursu’ “kabul mektubu (Acceptance Letter) “gönderilecek. Bu belgeyle Yurt dışındaki Türkiye Büyükelçiliğimize ya da Konsolosluğumuza başvurup Eğitim vizesi (Türkçe dil kursuna katılma amaçlı) vize almaması mümkündür. Bu vizesi ile gelenler kursumuza kesin kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra 1 yıl Türkçe Dil Kursumuza devam edecek( 6 kur Türkçe) kendisine verilecek Türkçe kurs öğrenci belgesi ve Göç İl Müdürlüğünün istediği diğer belgeler ile ikamet alınmaktadır.

Not: “Turkish Language Course (Yüksek Kariyer Türkçe Dil Kursu) ile öğrenci vizesi (1 yıllık) alabilmeniz için Yüksek Kariyer Türkçe Kursumuz’ a başvurarak davet mektubu (akseptans) almanız gerekir”

Davet mektubu (akseptans) için belgeler:
• Uluslar arası Pasaport kopyası ( resimli olan kısmı )
• Fotoğraf (biyometrik) 1 adet
• Ön kayıt Kabul/Davet mektubu (akseptans)
• Ücret; 1 yıllık Türkçe Dil Kursumuzun eğitim (6 kur Türkçe) ücretinin üzerinde ilk önce 250-TL alınarak faturası kesilmektedir (bu ücret hiç bir şekilde iade edilmez davet mektubu sahibinin kesin kayıt işleminde ücretinde düşürülür)

Yurt dışında istenilen Davet mektubu (akseptans) için aşağıda belirtilen banka hesap numarasına 110 $ (USD) (Banka komisyonu ve kargo ücreti dahil ) ücretini yatırması gerekir. PTT kargo ile Kendisine gönderilir.

Türkiye içinde ise karşı taraf ödemeli olarak PTT Kargo ile adresine gönderilir.

Banka ve hesap numara bilgileri aşağıda verilmiştir.

Türk Lirası (TL) – Hesap
Hesap ismi: Yüksek Kariyer Eğitim ve Bilişim Tic.San.Ltd.Şti.
Banka :Yapı Kredi Bankası Şaşkınbakkal
Şube No: 060
Hesap no: 80516545
IBAN NUMARASI: TR46 0006 7010 0000 0080 5165 45

USD (Dolar $) Hesap İçin
Account Name : YÜKSEK KARİYER EĞİTİM VE BİLİŞİM TİC. SAN. LTD. ŞTİ
Account Number : 45624770
IBAN Number TR03 0006 7010 0000 0045 6247 70
Payment Details : USD – Amerikan Doları
Beneficiary Address: TÜRKİYE /İSTANBUL
Bank Name: YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş
Bank Address: ŞAŞKINBAKKAL ŞUBESİ (060) / İSTANBUL
Swift Number: YAPITRIS072