MEB. ONAYLI BİLGİSAYAR DESTELİ 3 BOYUTLU KURS PROGRAMI

Bilgisayar Destekli Üc Boyutlu Tasarım Kurs Programı  grafik ve animasyon programıdır. Üç boyutlu programlar ile filmlerde ve reklamlarda gördüğünüz birçok görsel efekt yapılabilir. Bu alandaki diğer programlardan en çok kullanılanlar Maya , LightWave, SoftImageXSI 'dir. Bu programların birçok ortak yönü ve birini diğerine üstün kılan ince noktaları vardır. Fakat amaçları aynıdır "hayallerinizi gerçek dünyaya taşımak.."

Neden Bilgisayar Destekli Üc Boyutlu Tasarım Kursu ?

Bilgisayar Destekli Üc Boyutlu Tasarım Kursu Her programaları göre kullanım kolaylığı,öğrenme kolaylığı açısından oldukça önemlidir. 

Bilgisayar Destekli Tasarım dünyasına ilk girdiğinizde karşınıza çıkacak sorulardan biri de "Hangi programı kullanmalıyım?" sorusu olacaktır. Kullanmak istediğiniz programı seçecek olan sizsiniz. Çeşitli zamanlarda bu programlarda birbirine üstün olacak yenilikler yapmaktadır, fakat bir sonraki sürümleri çıktığında bu özellikler diğer programlara da eklenmektedir. Programların özelliklerini öğrenmeye başladığınızda çok fazla ortak yönleri olduğunu siz de göreceksiniz. Birbirlerine olan üstünlüklerini anlamanız için ise ileri seviye bir kullanıcı olmanız gerekmektedir. O seviyeye geldiğinizde ise komutları öğrendikten sonra diğer programları da kolayca kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızın RAM kapasitesi Bilgisayar Destekli Tasarımı kullanımında çok önemli bir yer tutar. Daha sonraki önemli parça işlemcidir eğer işlemciniz hızlı ise render hızı artacaktır. Bunun yanında iyi bir ekran kartı render hızını daha da arttıracak ve max ekranlarındaki görüntünün de daha kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Bilgisayar Destekli Tasarım programında tel çerçeve görünümündeki tasarımın ışıklar, kaplamalar, yansımalar ve diğer hesapları yapılarak son görünümün elde edilmesine Render denir.

Bu kurs kimler için uygun:
  • Animasyon yapmak isteyenler
  • Render almakta uzmanlaşmak isteyenler
  • Gerçekçi karakterler yaratmak isteyenler

Bu eğitim  sizlere "Bilgisayar Destekli Tasarımı " ile iki boyutlu veya üç boyutlu nesnelerin nasıl üç boyuta kaldırıldıkları kavratılır. Kullanılan temel üç boyuta kaldırma yöntemlerinden extrude, lathe, loft, crosssection ve edit poly ile nesneleri nasıl üç boyuta kaldırabileceğinizi göreceksiniz. Kullanılan bu yöntemlerin parametrelerini ve beraberlerinde kullanılan komutlarıda öğreneceksiniz. Bu eğitim sonrasında sizlerde temel üç boyuta kaldırma yöntemlerini öğrenecek ve projelerinizde uygulayabileceksiniz.