MEB. ONAYLI BİLGİSAYARL DESTEKLİ ÇİZİM KURSU NEDİR?          

Bilgisayar Desteli Çizim Program Çizim programı, 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım yapılmasını sağlayan, bilgisayar destekli bir teknik çizim ve tasarım programıdır.

 

Bilgisayar Destekli Çizim Program eğitimi kimler için gereklidir?

Bilgisayar Destekli Çizim Programı eğitimi; İnşaat mühendisleri, Makine mühendisleri, Endüstri mühendisleri, Elekrik - Elektronik mühendisleri, Tekstil mühendisleri, Harita mühendisleri, Mimarlar, İç mimarlar, Peyzaj mimarları, Grafikerler, Teknikerler ve Teknisyenler başta olmak üzere teknik çizim ve tasarım yapan tüm meslek grupları için gereklidir.

Bilgisayar Destekli Çizim Programı eğitimi alabilmek için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olunması yeterli olacaktır.Bilgisayar Destekli Çizim Programı eğitiminin kariyerinize katkısı nedir?

Neden Bilgisayar Destekli Çizim Programlarını öğrenmelisiniz?

Teknik çizim üzerinde yoğunlaşan meslek gruplarının kullandığı yazılım programlarına temel oluşturması ve bu işkollarında faaliyet gösteren firmaların işe alımlarında önkoşul haline gelmesi sebebiyle kariyeriniz için oldukça önem arz etmektedir.

 

Bilgisayar Desteli Çizim Programı eğitimi için neden “Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi” tercih edilebilir?

1.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olup, Bu sayede katılımcılara sertifika verme yetkisine sahiptir.

2.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi; bünyesinde derslere katılan hocalar; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

3.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

4.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi, konum olarak Maltepe merkezde bulunmakta olup ulaşım çok kolaydır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

5.  Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır.